Kategória Category: Kameraman

Displaying služby from all locations.

Use the fields below to filter služby for a particular country, city, or state. Start by selecting the top most region, the other fields will be automatically updated to show available locations.

Use the Clear Filter button if you want to start over.

Kameraman

Kameraman

„Vlastníš to, čo nemá nikto iný na svete. Kľúč od môjho srdca.“
G2 STUDIO – Ján Garan
Pri natáčaní nikdy nezasahujem do programu a priebehu svadby, no vždy som pripravený ochotne poradiť a pomôcť, či už pred svadbou alebo počas svadobného dňa.
Hodnotenie
Košický kraj
Zobraziť
Panamera motion pictures
Exkluzívne svadobné filmy a fotografie. Keď práca nie je pretkaná láskou, tak je zbytočná. „Radosť, láska, prirodzenosť… emócie, ktoré na fotkách ostanú navždy.“
Hodnotenie
Nitriansky kraj
Zobraziť
Recall Production
Som mladý svadobný kameraman s citom pre zachytávanie najkrajších a najdôležitejších momentov plných emócií. Mojim cieľom je vytvoriť trvalú spomienku na váš veľký deň.
Hodnotenie
Banskobystrický kraj
Zobraziť
Richard Bolčo
Mojim cieľom je vytvoriť film, ktorý bude navždy predstavovať vyvrcholenie vášho vzťahu vedúceho k tomuto dňu a súčasne oslavu začiatku niečoho oveľa väčšieho. Aby ste opäť uvideli to čo ste cítili.
Hodnotenie
Banskobystrický kraj
Zobraziť
Svadba od Zážitkárov
Počas svadby chceme, aby ste sa cítili komfortne a svoj deň si užili a nemuseli mať stres z toho, že s vami bude niekto cudzí.
Hodnotenie
Žilinský kraj
Zobraziť
Na to, aby bol váš deň D zdokumentovaný a mohli ste sa k tomuto krásnemu dňu vracať aj v budúcnosti, potrebujete mať nejakého toho svadobného kameramana, ktorý sa o všetko postará, a vďaka ktorému budete tento deň môcť prežívať znova a znova. Samozrejme ruka v ruke so svadobným kameramanom ide aj svadobný fotograf, na ktorého pri vytváraní spomienok tiež nesmiete zabudnúť. Ale video, je samozrejme video. Umenie svadobného kameramana spočíva nielen v jeho technickej zručnosti, ale aj v schopnosti zachytiť emócie, atmosféru a jedinečnosť každého momentu, ktorý tvorí tento špeciálny deň. A preto musíte byť pri jeho výbere opatrní. Pretože pokiaľ chcete mať kvalitné a nádherné výsledky, potrebujete mať aj skúseného a dobrého kameramana na svadbu.

Ako si vybrať toho najlepšieho kameramana na svadbu?

Pokiaľ ste už začali s hľadaním a organizovaním, určite viete, aké obtiažne to je. Vybaviť naraz toľko veľa vecí, od svadobného miesta, cateringu, výzdoby, DJa až po svadobného kameramana alebo fotografa a mnoho, mnoho ďalšieho. To nie je naozaj žiadna sranda. A pokiaľ ste v zhone, niekedy ten stres dokáže zamiešať kartami a výber je len taký náhodný. My vám však s výberom svadobného kameramana poradíme.

V prvom rade si urobte taký rešerš

Začnite ho robiť ale čo najskôr, pretože ak chcete mať fakt dobrého svadobného fotografa alebo kameramana, musíte počítať aj s tým, že tí najlepší sú už obsadení minimálne pol roka vopred. Takže pri výbere kameramana na svadbu si urobte taký malý prieskum. Môžete sa poradiť s niekým kto niekoho pozná osobne, kto už mal skúsenosti s konkrétnym kameramanom na svadbu, alebo si pozrite nejaké odporúčania na internete. Samozrejme môžete hľadať aj na vlastnú päsť. Skúste si popozerať ich prácu, portfólio, štýl, ktorým kamerujú a podobne. A takto si vyberte niekoľko svojich víťazov.

Vyberte si kameramana na svadbu na základe štýlu, ktorý natáča

Každý jeden svadobný kameraman má svoj vlastný štýl, na základe ktorého natáča. Výhodou vašou je fakt, že už pred výberom si môžete pozrieť práce a výsledky svadobných kameramanov z iných svadieb, ktoré majú vo svojom portfóliu. Takže pokiaľ viete, v akom duchu sa vaša svadba bude niesť, možno už máte aj akú-takú predstavu o tom, aký výsledok očakávate. Takže si svedomito popozerajte práce svadobných kameramanov, ktorí sa dostali do vášho zúženého výberu a vyberajte.

Sympatie medzi vami a kameramanom na svadbu musia byť

S kameramanom na svadbu sa stretnite. Pokiaľ si už nájdete toho svojho pravého svadobného kameramana, je najlepšie sa s ním stretnúť osobne. Väčšinou to aj tak samotní profesionálni kameramani chcú. Určite si musíte sadnúť a rozumieť si. Sympatie hrajú veľmi dôležitú rolu, hlavne, ak sa jedná o kameru na svadbe, pretože pózovať pred kamerou je niekedy už samo o sebe dosť ťažké a nehovoriac o tom, keď sa jedná o vašu vlastnú svadbu.

Svadobný kameraman a jeho skúsenosti

Toto je veľmi dôležitý faktor pri výbere svadobného kameramana. Nemusí tu vždy platiť pravidlo, že čím viac rokov v praxi svadobný kameraman má, tým lepšie. Tuto zbystrite, pretože starší kameraman na svadbu, ktorý má napríklad 20 a viac rokov praxe, môže byť menej otvorený novým trendom a môže sa stať, že nebude chcieť meniť svoje osvedčené metódy natáčania a strihania. Naopak, nové a inovatívne myšlienky môžete očakávať od mladších profesionálov, ktorí majú chuť experimentovať a tvoriť niečo nové. No a pokiaľ chcete ušetriť, možno vás zaujmú aj takí kameramani, ktorí študujú film alebo niečo podobné. Pri nich však berte do úvahy, že kvalita videa môže byť obmedzená lacnejšou alebo menej pokročilou technikou a organizácia môže byť menej precízna ako pri profesionálnych svadobných kameramanoch (čo je bežné v začiatočníckych fázach). No samozrejme, toto nemusí platiť na všetkých.

Technika a svetlo

Ak má svadobný kameraman techniku v hodnote viac ako 10 000 eur, to je síce pekné, avšak neznamená to automaticky, že aj jeho práca bude rovnako kvalitná. Natáčanie svadby s drahými kamerami môže byť síce estetické, ale skutočný rozdiel medzi unikátnymi svadobnými videami a tými priemernými spočíva v silnom príbehu a emóciách, ktoré dokáže zachytiť len skutočne dobrý a profesionálny svadobný kameraman. Pri výbere kameramana na svadbu sa preto nezamýšľajte iba nad nekonečným arzenálom objektívov a svetiel, ktoré používa. Samozrejme svadobný kameraman potrebuje svetlo, ale je dôležité overiť si, či disponuje aj záložným osvetlením alebo tiež schopnosťou natáčať pri nízkom alebo horšom svetle. Počas natáčania sa bude samozrejme snažiť rozsvietiť svadobný priestor, no to nemusí vyhovovať všetkým, vrátane DJ-ov, živej hudby, svadobných hostí alebo vám samotným.

Dôležitá je aj cena svadobného kameramana

Aj keď kameraman na svadbu nie je povinná položka, pokiaľ to vaše financie dovoľujú, je super ho mať. No a v rámci všetkých výdavkov spojených so svadbou, napríklad na alkohol, svadobnú tortu, svadobných šiat a podobne, môže každé utratené euro chýbať. No a svadobný kameraman nie je najlacnejšia záležitosť. Cena svadobných kameramanov sa môže pohybovať od 300 do 1000 a viac eur. Dôležité však je, že kvalitné svadobné video je dobrou investíciou, pretože vám ostane ako pamiatka na tento krásny deň celý váš život. No a viete čo za cenu, ktorú si zaplatíte aj dostanete? Bude svadobný kameraman natáčať vašu svadbu sám, alebo mu príde na pomoc nejaký jeho kolega? Plánujete mať tradičné dlhé video, kratšie snímky, alebo máte konkrétne požiadavky na časti, ktoré budú zaznamenané pomocou drona? Preverte si vopred, aké možnosti má váš kameraman na svadbu k dispozícii a za čo všetko budete platiť. Svadobný kameraman nie je len dodávateľ služby, ale je to hlavne umelec. Jeho práca nie je len o zachytení momentov, ale o vytvorení nádherného a nezabudnuteľného príbehu. Preto by ste si pri výbere svadobného kameramana mali dať pozor a vybrať si čo najlepšie. Pokiaľ potrebujete na svoju svadbu nájsť svadobného kameramana z rôznych častí Slovenska, ako napríklad z Bratislavy, Nitry, Oravy, Trnavy, Žiliny, Košíc alebo z iných miest, využiť na to môžete aj náš portál Príbeh svadby, kde na jednom mieste vybavíte aj iné záležitosti, týkajúce sa svadby, ako napríklad svadobné oznámenia, obrúčky, a mnoho ďalšieho. Našim cieľom je uľahčiť vám úlohy pri náročnej organizácii a vybavovčkách.