Kategória Category: Čepčenie

Displaying služby from all locations.

Use the fields below to filter služby for a particular country, city, or state. Start by selecting the top most region, the other fields will be automatically updated to show available locations.

Use the Clear Filter button if you want to start over.

Čepčenie

Čepčenie

„Mojím najväčším rečníckym úspechom bolo, keď som presvedčil moju ženu, aby si ma vzala.“ W. Churchill
Čepčenie na Liptove
Ponúkame tradičné čepčenie nevesty podľa zvykov z dolného Liptova. Čepčenie prebieha pri atmosfére sviečok so spevom, hovoreným slovom a harmonikou.
Hodnotenie
Celé Slovensko
Zobraziť
Čepčenie Vjének
Čepčenie symbolizovalo rozlúčku mladej ženy so svojím slobodným životom a odchod z rodičovského domu. Týmto úkonom bola nevesta prijatá medzi vydaté ženy. V dnešnej dobe je čepčenie veľmi populárne ako súčasť svadobného programu. 
Hodnotenie
Trenčiansky kraj
Zobraziť
Folklórny súbor Fľajšovan
Čepčenie nevesty – ľudová tradícia a zvyk, ktorý na svadbe nemôže chýbať. Táto polnočná tradícia bola v minulosti neoddeliteľnou súčasťou každej svadby, nuž ľudové tradície sa postupne skrývajú do úzadia a v dnešnej dobe to nie je už také samozrejmé. No podľa nás, folklóristov, by sa tieto ľudové zvyky mali zachovávať. Obohatíme tým nie len našu kultúru, no zároveň aj vašu svadbu!
Hodnotenie
Žilinský kraj
Zobraziť
Horehronky
Ak sa rozhodnete zakomponovať do vašej svadby čepčenie, pripravíme vám aj vašim hosťom nezabudnuteľný, emotívny zážitok. Prenesieme vás do čias minulých a vnesieme do samotnej svadby čaro tradična, autentickosti, magickosti a jedinečnej atmosféry. Na zdokonalnie tradičnej atmosféry vám radi požičiame aj svadobné kroje.
Hodnotenie
Banskobystrický kraj
Zobraziť
Z dievky žena
Keď sa z dievky stáva žena… Čepčenie bolo v minulosti dôležitým rituálom na tradičnej svadbe na Slovensku.
Hodnotenie
Celé Slovensko
Zobraziť